Védská jóga

Subham astu sarvadžagatam - Šťastny ať jsou všechny bytosti

Léčební místo Hradisko

Jedinečnost léčebního místa Hradisko

Léčební místo Hradisko se nachází v samém srdci valašských Beskyd, v Rožnově pod Radhoštěm. Je obklopen malebným a harmonickým prostředím kopcovitých lesů, luk a pastvin s překrásným východním výhledem na údolí Rožnova pod Radhoštěm obestřeným až nadpozemsky nádhernými zvlněnými horizonty beskydského pohoří, nad nimiž se majestátně tyčí posvátný Radhošť. Toto unikátní místo získalo v minulosti svůj název díky nedalekému (5 minut chůze) severně situovanému návrší se zříceninou středověkého hradu Rožnov, z něhož se do současné době zachovaly jen fragmenty hradeb. Celému návrší hradu dominují více jak stoleté buky dodávající onomu místu velmi silný energetický náboj.

Vitální „bohatství“ Hradiska spoluvytváří kromě severní „ochrany“ stoletých buků nejen (i v dnešní době) příznivé klimatické podmínky, ale především velmi silný tok energie krajiny od východu – od Radegastu a kaskádám několika horizontů beskydského pohoří přes celé údolí s malebným Rožnovem až na návrší s léčebným místem Hradisko. Velkou měrou unikátnosti místa přispívá i přítomnost stájí s koňmi, jež dodávají současně hmatatelné souznění moudré přírody, ušlechtilosti koní a člověka s dobrým srdcem. Východ slunce zde nabízí úchvatnou podívanou a vnitřní zastavení ve věčné přítomnosti života.

Pro příznivé klima zde byly již koncem 18.století zřízeny lázně a jejich vrchol popularity zaznamenaly počátkem 20.století, kdy bylo toto místo považováno za jedno z nejlepších v celé tehdejší Evropě. A z této doby se také dochovalo označení místa pod hradem jako „léčební“, neboť sem z nedalekého lázeňského střediska chodívali lázeňští hosté dosud dochovanou lipovou alejí na ozdravné procházky či pobyty v přírodě.

Další informace na:   www.hradisko.cz